Skupni informator EMN-Rdeči Križ: Prakse in izzivi pri prepoznavanju žrtev mučenja in/ali slabega ravnanja v okviru mednarodne in začasne zaščite

Skupna informator EMN in Rdečega križa EU raziskuje prakse in izzive pri prepoznavanju žrtev mučenja in/ali slabega ravnanja v okviru mednarodne in začasne zaščite. Ta izčrpni informator ponuja pregled vprašanj glede težav z duševnim zdravjem do ustrezne medicinskopravne dokumentacije ter naslovi naslednje teme: smernice in usposabljanje o zgodnjem odkrivanju in prepoznavanju; žrtve mučenja med upravičenci…

Prakse in izzivi pri prepoznavanju žrtev mučenja in/ali slabega ravnanja v okviru mednarodne in začasne zaščite

Skupni informator EMN in Rdečega križa zagotavlja pregled smernic in usposabljanj držav članic in držav opazovalk EMN o zgodnjem odkrivanju in prepoznavanju žrtev mučenja in/ali slabega ravnanja v postopkih mednarodne zaščite. V njem so opisani postopkovni zaščitni ukrepi in smernice za azilne organe, kadar zahtevajo medicinsko-pravno dokumentacijo v prošnjah za mednarodno zaščito, ter podrobno opisane…

Koherenca v postopkih vračanja in pomoči pri reintegraciji

EMN je izdala informator na temo koherence v postopkih vračanja in pomoči pri reintegraciji, ki obravnava dobre prakse ter izzive pri usklajevanju med različnimi deležniki in med različnimi fazami vračanja in reintegracije državljanov tretjih držav v državah članicah in opazovalkah EMN. Informator pojasnjuje, kako lahko izboljšano usklajevanje med deležniki, okrepljeni institucionalni okviri in učinkovite nacionalne…

Migracije in razvojno sodelovanje

Informator zagotavlja celovit pregled pristopov držav članic EMN in Srbije k povezavi med migracijami in razvojem na strateški in operativni ravni. Nekatere države to povezavo izvajajo prek namenskih strategij, medtem ko jo druge vključujejo v širše razvojne ali migracijske strategije. Na primer, Belgija, Nemčija, Francija in Italija imajo posebne strategije, medtem ko petnajst držav članic…